Audi zanotowało wzrost sprzedaży w Europie w listopadzie o 6 procent. To cieszy ponieważ wszędzie czytamy o porażce Grupy VW.
Za sprawą wprowadzenia nowych modeli takich jak Audi Q7, które do listopada sprzedało się w liczbie 3300 egzemplarzy, czy Audi TT (sprzedano ok.1550 szt.) obserwuje się tendencje wzrostowe. Model Audi A3 e-tron po upływie roku od wprowadzenia na rynek również cieszy się dużym zainteresowaniem. W Europie zachodniej jest numerem jeden w sprzedaży aut elektrycznych w segmencie kompaktów premium, a w Norwegii i Holandii jeden na czterech klientów decyduje się właśnie na ten model. Łączne dostawy wszystkich modeli w Europie to ok 742 300 sztuk.
Najprężniej sprzedaż idzie w Hiszpanii, ten kraj osiągnął najwyższy wzrost sprzedaży w listopadzie (3349 sztuk). Niemcy nie pozostają w tyle i tam sprzedaż też ma tendencję wzrostową. Audi wydało 252 976 sztuk (+ 5%) dla odbiorców w Niemczech od początku roku.
W obu Amerykach w zwłaszcza w Brazylii i Meksyku Audi może się pochwalić dobrymi wynikami gdzie sprzedano odpowiednio 1243 samochody w Meksyku (wzrost o 21,2%) i 1427 samochodów w Brazylii (wzrost o 13,6%). W Stanach sprzedaż utrzymuje się na poziomie listopada zeszłego roku. Zanotowano niewielki wzrost tj. o 0,4 % (16700 szt.) w stosunku do listopada 2014, pomimo czasowego zaprzestania sprzedaży modeli z silnikiem diesla. Wpływ ma na to model Audi Q7, którego nowa generacja będzie dostępna od stycznia 2016 r.

Foto: Audi