Audi RS3 2.5 TFSI. Jednost napędowa tego auta zdobyła tytuł "International Engine of the Year 2015", w kategorii silników 2-2.5l. Jury uznało ten silnik, za godny tego miana za sprawą jakości i doskonałego zestrojenia. Dźwięk silnika to coś co sprawia, że pojawia się nam uśmiech na twarzy. O ile na zewnątrz design RS3 nie przyciąga specjalnie uwagi, o tyle dźwięki jakie towarzyszą nam spod maski już tak. Osobiście jeszcze nie słyszałam, co postaram się nadrobić aby nie być gołosłowną. Prasa zaś, określa jego brzmienie w stylu "dziur w tłumikach". Ogłuszający, chrapiliwy ryk wzbogacony o charkot. Cel konstruktorów – klient, wymagający o sportowych ambicjach. 

Trochę liczb. Moc – 270kW (367KM) max moment obrotowy 465Nm przy 1625 obr /min i tak aż do 5550 obr/min. Speed 0-100 km/h w 4,3 sek. Max prędkość – 280 km/h. W teście dziennikarzy Interii Audi RS3 wypadło bardzo dobrze. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że tryb jazdy Dynamic potęguje wrażenia z jazdy. Hamulce działają fantastycznie i skutecznie, a auto jest zrywniejsze od Porsche 911. Wszystko to jest jedynie do sprawdzenia i wykorzystania na drodze bez ruchu publicznego. Można stracić prawo jazdy…oj można. Auto sportowe w połączeniu z naszymi drogami to zawsze kwestia dyskusyjna, niestety.


Reasumując Audi zdobyło tytuł w plebiscycie "International Engine of the Year 2015 " po raz jedenasty. Nie jest to przypadek. Dla silnika o pojemności 2,5l TFSI to już szóste zwycięstwo
Kupując samochody tej marki, nie mamy co liczyć na niskie ceny. Leasing zaś przedstawia się korzystnie. W przypadku Audi RS3 cena startuje od 257 000 zł. Niezwykłe auto, nie może być tanie.


Foto: Audi Forum Neckarsulm