Audi A4 avant g-tron, to kolejny po Audi A3 Sportback g-tron, model zasilany gazem (CNG) lub Audi e-gaz. Samochód wyposażony jest w silnik 2.0 TFSI o mocy 170 KM i moment obrotowy 270 Nm.

Zużycie gazu mniej niż cztery kilogramy na 100 km w normalnym cyklu jazdy, oznacza bardzo niskie koszty paliwa dla klienta. Gdy gazu w zbiorniku jest mniej niż około 0,6 kilograma, ciśnienie gazu spada i zarządzanie silnikiem automatycznie przełącza się na zasilanie z benzyny. Pozwala to na dodatkowy zasięg 450 kilometrów. A4 Avant g-tron jest szczególnie przyjazny ekologii, gdyż pracuje on na Audi e-gaz. Wraz z zastosowaniem tego paliwa, firma prezentuje pierwszą formę całkowicie wolną od dwutlenku węgla.

Audi produkuje to paliwo za pomocą odnawialnych źródeł energii. Firma z Ingolstadt kontynuuje swoje badania w dziedzinie e-paliw. Wraz z partnerami, opracowała nową metodę wytwarzania e-gazu. To zabezpiecza przyszłość dostaw dla rosnącej liczby modeli g-tron na drogach. Dzięki nowej metodzie Audi e-gaz jest wytwarzany za pomocą mikroorganizmów.

Żródło i zdjęcie: Audi