Audi A7 Sportback Competition to diesel jakich mało. Przymiotnik oznacza rywalizację i jak najbardziej ten 3 litrowy podwójnie doładowany diesel nadaje się do sprintów. Moc jaką generuje silnik to 326 KM i 650 Nm momentu obrotowego..prędkość 100 km/h osiąga w czasie 5,1 od startu. Przyznaję …nie sprawdziłam, bo za bardzo wciągnęła mnie jazda wink Wyświetlacz na przedniej szybie informujący nas o prędkości z jaką się poruszamy jest bardzo przydatny. Samochód jest wyposażony w pakiet S-line. Na błotnikach umieszczono emblematy V6T, obudowy lusterek i końcówki rur wydechowych są czarne.

We wnętrzu sportowe fotele regulowane elektrycznie z funkcją pamięci. Bardzo wygodne i spełniające swoją funkcję podczas szybkiego pokonywania zakrętów albo …pokonywania niezbyt szerokiego ronda. Jakość wykonania jak zawsze najwyższa jeżeli chodzi o skórę foteli i wykonanie wnętrza z aplikacjami dekoracyjnymi z czarnego drewna Beaufort. Systemy bezpieczeństwa znane nam z innych modeli znajdziemy również tutaj.

To ulubione auto mojego Audi przewodnika. Drapieżny wygląd, dynamika z jaką się porusza i muzyka dobywająca się spod maski oraz z układu wydechowego… Cóż więcej potrzeba do szczęścia?

Foto: Sebastian Chudzik Grupa Krotoski-Cichy Łódź