Za oknem sypie śnieg i ten pojazd jak najbardziej by się sprawdził. Miałam przyjemość zasiąść za kierownicą tego pojazdu, będąc na targach Warsaw Motor Show. Zbudowana przez Auto Union w Ingolstadt Munga(Mehrzweck UNiversal Geländewagen mit Allradantrieb), to pojazd którego nazwa w tłumaczeniu z niemieckiego oznacza – "uniwersalny pojazd terenowy z napędem na cztery koła". Wyprodukowano go w roku 1956, a produkcję zakończono w grudniu 1968 r. Liczba wyprodukowanych egzemplarzy to 46 750 sztuk. Pojazd doceniła niemiecka Bundeswehra, niemiecka policja graniczna oraz różne zagraniczne formacje wojskowe NATO.  Cywilna wersja w Zachodnich Niemczech przyjęła się w leśnictwie i rolnictwie, a za granicą można ją było spotkać na afrykańskich bezdrożach i w Ameryce Południowej.

Dane techniczne :

  • Munga była produkowana w 3 wersjach: F91/4 – 4 osobowa, F91/6- 6 osobowa oraz F91/8 – 8 osobowa
  • Silnik – 3 cylindrowy 2-suwowy 
  • Mungę wyposażano w silniki: 0,9 litra i 1,0 litra o mocy 40 PS lub 44 PS. Na dzień dzisiejszy pasuje tam silnik 4-cylindrowy i 4-suwowy z Opla Kadeta o pojemności 1000ccm.
  • Skrzynia 4 biegowa
  • Hydrauliczny układ hamulcowy na 4 koła.

Cena auta wynosiła w przeliczeniu na dolary – 2,3 tys. Auto wystąpiło w filmach m.in "Goldeneye" i "The World is Not Enough"

Źródło: suncruisermedia.com

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank