Cameron Kendall kupił Audi Quattro w 2011 roku, po około czterech latach poszukiwań dobrego egzemplarza. W tym samym czasie posiadał Quattro z 1983 roku, który planował przywrócić do stanu świetności. Było w bardzo złym stanie i wymagało wiele pracy. Plan był taki, aby zbudować Quattro 1983 w wersji samochodu rajdowego. Jesienią 2011, znalazł na stronie internetowej ofertę sprzedaży klasyka Audi, modelu z 1981. Tak szybko jak je zobaczył, wiedział, że musi go kupić. To było dokładnie to, czego szukał.

Kupił go bez wcześniejszego oglądania i czekał aż dotrze do niego. Wcześniej posiadane Audi Quattro z 1983 trafiło do dżentelmena ze Szwecji. Poprzedni właściciel, entuzjasta rajdów, znalazł samochód ukryty w magazynie przez lata i przywrócił Audi Quattro z powrotem do życia. Zatroszczył się o rajdowe modyfikacje używając Audi Sport z 1981 Grupy 4 jako wzorca. W przeciwieństwie do A2, S1 i S1 E2 Quattro rajdowych, wczesne samochody Grupy 4 były bardzo zbliżone pod względem specyfikacji do ich odpowiedników drogowych. Ten prezentowany egzemplarz Quattro następnie wykorzystywano do wyścigów SCCA ice racing w Michigan, dopóki nie znalazł się w garażu kolekcjonera.

Kendall kupił go od niego, po kilku tygodniach negocjacji i ustalaniu szczegółów. Kiedy wreszcie Audi Quattro 1981 dotarło do niego okazało się być w dobrej formie, ale potrzebowało trochę pracy, aby naprawdę stać się świetnym egzemplarzem. Były problemy z rdzą i ogólnie wymagał czynności konserwacyjnych, które musiały być wykonane.W ciągu ostatnich pięciu lat powoli doprowadza je do świetności. Cieszy fakt, że jego celem jest by samochód jeździł. Plan docelowy – zakończyć prace tak aby samochód w pełni wyglądał jak historyczny model z Grupy 4 w specyfikacji rajdowej.

Więcej o pracach i już dokonanych modyfikacjach tego egzemplarza właściciela w krótkim opisie o jaki go poprosiłam znajdziecie tutaj http://audiwoman.com/audi-quattro-by-cameron-kendall/

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii – https://flic.kr/s/aHskA3QGK1