Audi TTS zaprezentowano podczas targów motoryzacyjnych w Genewie wiosną 2014r. Jest to sportowa odmiana Audi TT III generacji, a rozpoznamy ja po czterech końcówkach układu wydechowego, dyfuzorze i 18-calowych kołach. Poniżej kilka danych technicznych:

  • silnik 2.0l TFSI 
  • moc 310 KM/5800–6200 obr.
  • napęd quattro
  • skrzynia automatyczna S-tronic
  • 0-100 km/h w 4,6–4,9 s 
  • prędkość max 250 km/h

Ta piękność jakim by nie dysponowała kolorem zewnętrznym przykuwa uwagę. Sylwetka nie pozostawia złudzeń, że mamy do czynienia ze sportowym autem.
Jedno spojrzenie w jej ”oczy” i uśmiech pojawia się na twarzy. Mała, zwinna i zadziorna. Po raz pierwszy zobaczyłam ją na Motor Show w Poznaniu. Wśród takich aut jak czerwone Audi RS6 czy nowe Audi Q7 była niepozorna ale…no właśnie…wracałam do niej kilka razy. Dlaczego? bo też jestem niewielkich gabarytów i lubię dzikuski? Może ma to „coś”, co przyciąga jak magnes. Drugie moje spotkanie…Audi Quattro Experience w Warszawie. Kolejka była spora i nie udało się zasiąść za kierownicą. Nie sposób było jej nie zauważyć. Lakier w ostrej żółtej barwie i czarne dodatki. Wtedy wydawało mi się, że to jest idealny kolor dla tego modelu. Zmieniłam zdanie gdy pojechałam do dealera Audi w Łodzi, gdzie mam nadzieję zaglądać regularnie. Przed salonem stało to cudo, które Wam prezentuję na zdjęciach i całkiem nieoczekiwanie udało mi się tym razem sprawdzić co potrafi ta zła „osa” 🙂


Wnętrze już mi troszkę znane, jest po prostu eleganckie…nie znajdziemy tam wyświetlacza MMI…przycisków do sterowania klimatyzacją…czyli wielu znanych nam rozwiązań z innych modeli. Szczerze mówiąc nie wydają się potrzebne zwłaszcza gdy mamy do dyspozycji virtual cockpit. Sterowanie klimatyzacją sprytnie ukryte w pokrętłach nawiewów jest świetnym rozwiązaniem. Deska rozdzielcza moim zdaniem w swojej prostocie jest idealnie zaprojektowana.  Fotele bardzo wygodne, żeby nie powiedzieć komfortowe i sterowane elektrycznie. Jak da się zauważyć system Bang and Olufsen również był w wyposażeniu prezentowanej Audi TTS. Przejażdżka tym autem to jest przeżycie…Wszyscy kochający sportowe ryczenie będą zadowoleni. Moc czuć i słychać, a wiedząc, że pod maską mamy tylko silnik 2.0 jesteśmy pozytywnie zaskoczeni. Nie można jechać tym autem bez uśmiechu na twarzy. Do dzisiaj kiedy patrzę na zdjęcia, bo samochód został już sprzedany (gratuluję nabywcy), ten uśmiech mimowolnie się pojawia. Nie jest to samochód rodzinny, ale dla kogoś kto jeszcze nie posiada dzieci ewentualnie ma kilka aut do dyspozycji to idealny wybór. Wyróżnia się z tłumu i sprawia, że nie można być wobec niego obojętnym. Kobieta za kierownicą Audi TTS to zdecydowanie idealne połączenie, bo to będzie zawsze uśmiechnięta kobieta.

Jak zawsze dziękuję Sebastianowi za emocje i zdjęcia. Dla takich chwil się żyje.
Samochód Audi TTS Sepang blue użyczony dzięki salonowi Audi – Grupa Krotoski-Cichy Łódź.