Audi obecnie testuje autonomiczny przewoź towarów w fabryce Audi w Ingolstadt. Pracownicy logistyki nie muszą już pobierać wymaganych towarów z półek materiałowych. Zamiast tego, towar przyjeżdża do nich automatycznie. Tak zwana koncepcja goods-to-person (towar do osoby) jest sterowana systemem transportowym robotów (DTS). 

Magazyn części Audi to swojego rodzaju supermarket. Pracownicy na monitorze wybierają części jakie są im potrzebne i skąd. Roboty transportowe, aby je dostarczyć jeżdżą pod półkami, podnoszą je i transportują do miejsca odbioru. Zarządzanie i koordynacja systemem jest prowadzona tak, że części docierają zawsze punktualnie. Pracownicy nie muszą już czekać na części – zmiana na stacji odbiorczej trwa cztery sekundy. Roboty otrzymują rozkaz do wytoczenia elementu z półki przez wi-fi. Gdy są w ruchu, orientują się w terenie za pomocą kodów QR na podłodze, które są odczytywane przez kamerę zainstalowaną pod DTS. Autonomiczne systemy transportowe poruszają się w oddzielnej przestrzeni od tej w której pracują pracownicy.

Autonomiczne systemy transportowe są wyposażone w osiem akumulatorów, co wystacza na około siedem godzin pracy. Kiedy ich stan naładowania spadnie do 40 procent, automatycznie powracają do swoich stacji ładowania. Tam są ładowane przez dwie godziny na płytkach indukcyjnych, a następnie automatycznie powracają do pracy w półkach transportowych. Podczas ładowania, roboty przyspieszają do prędkości 3,6 km na godzinę, bez względu na masę materiału jaki transportują. Mogą przewozić maksymalnie 600 kilogramów.

Uruchomienie obsługi do modeli Audi A3 to pierwsze zadanie, w którym nowa koncepcja supermarketu jest testowana. Audi jest więc pierwszym na świecie producentem samochodów, który wdrożył taką koncepcję opartą na DTS goods-to-person (towar-do-osoby).

Żródło: automotivelogistics.media/news/audi-trials-driverless-transport-systems-in-logistics-2