Audi lubi posiadać w swojej kolekcji sportowe modele i stale rozszerza gamę. Już w przyszłym miesiącu pojawi się nowe wcielenie Audi SQ5 – Audi SQ5 Plus. Ten plus to silnik 3.0 V6 biturbo, jednostka mocniejsza o 27KM, czyli o mocy 340KM, generująca 50Nm więcej momentu obrotowego. Prędkość ograniczona fabrycznie zamyka się liczbą …250 km/h. Pojawi się sportowy mechanizm różnicowy tylnej osi, 21 calowe obręcze Audi Sport i opony 255/40.

Dodatki zewnętrzne jak lusterka boczne, klamki, relingi dachowe , spoiler dachowyoraz krawędzie dyfuzora w lśniącej barwie black, to zawsze coś co wyróżnia z tłumu. Specjalny pakiet "Audi exclusive selection macaw blue" jest zarezerwowany tylko dla 100 sztuk tego modelu. Jak nazwa wskazuje, jest to piękny niebieski kolor nadwozia, a we wnętrzu sportowe fotele z kontrastowymi przeszyciami. Osłona dźwigni zmiany biegów, kierownica i dywaniki również z przeszyciami w barwie macaw blue. Całości dopełnią tradycyjnie aluminowe wstawki i czarne detale. Pakiet bagatela za 12 000 €. Polska cena modelu póki co nie jest znana. Może to i lepiej, bo pomarzyć o byciu jednym ze 100 szczęśliwców zawsze można.

Postaram się zdobyć zdjęcia tej jednej,  ze 100 wyjątkowych sztuk, a tymczasem na zdjęciach Audi SQ5 z zasobów Grupy Krotoski-Cichy na tle panoramy Łodzi. Za piękne zdjęcia dziękuję jak zawsze Sebastianowi, który wprowadza mnie coraz głębiej w świat Audi.

Foto: Sebastian Chudzik http://www.krotoskicichy.audi.pl/