NAIAS 2016 obfituje kolejnymi odsłonami modeli producenta z Ingolstadt. Pojawiło się na targach nowe Audi A4 allroad czyli kolejny model z rodziny A4 oraz nowość czyli Audi quattro concept h-tron.

Linia nadwozia A4 allroad posiada śmiały wygląd. Oprócz charakterystycznych nadkoli dla tej wersji, uwagę zwracają wloty powietrza i przednie ostro zarysowane dolne krawędzie. Prześwit w samochodzie został zwiększony o 34 mm. Standardowo Audi A4 allroad kupimy wyposażone w napęd quattro. Dostępne silniki dostarczą do 200 kW (272 KM). Na pokładzie znajdziemy wszystkie dostępne w A4 i S4 systemy i sprzęt high-tech, takie jak virtual cockpit, moduł LTE, adaptacyjny tempomat i wiele innych.

Audi quattro concept h-tron jak nazwa wskazuje jest napędzane wodorem i zaopatrzone w silniki elektryczne – jeden na przedniej osi o mocy 90 kW, a drugi na tylnej osi i mocy 140 kilowatów. Audi quattro concept h-tron przyspiesza od 0 do 100 km / h w czasie poniżej siedmiu sekund. Pojazd może być w pełni zatankowany wodorem ( 3 zbiorniki ) w czasie około czterech minut, co pozwala na pokonanie trasy 600 kilometrów. Koncepcja h-tron stawia Audi w czołówce nowych technologii prowadzenia i kontrolowanego parkowania. Wizualnie H-Tron wygląda podobnie do wersji Audi quattro E-Tron, jednakże to wciąż studium technologii. Audi zaś potwierdziło że crossover E-Tron trafi do produkcji w 2018 r 

Kolejna generacja Audi A8, luksusowy sedan, będzie także wyposażona w te technologie. System pomocy sterownika centralnego (zFAS) kontroluje wszystkie pomoce jazdy. Analizuje środowisko w całości, w czasie rzeczywistym. Mogą one pomóc kierowcy zaparkować, poruszać się w korkach oraz po autostradzie.

Foto: theverge.com
Żródło: 4legend.com