Firmy mcchip-dkr oraz Potter&Rich postanowiły popracować nad R8 V10 Plus. Po wizycie u nich Audi zostało przechrzczone na Recon MC8 i otrzymało solidny pakiet zmian. Począwszy od jednostki napędowej, poprzez wnętrze, a na nadwoziu skończywszy.

Pod maską najmocniejszej seryjnej wersji Audi R8 V10 Plus pracuje potężny 5.2-litrowy silnik V10 o mocy 610 KM i 560 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto osiąga setkę w 3.2 sekundy i osiąga prędkość maksymalną wynoszącą 330 km/h. Tunerzy stwierdzili, że to za mało. Dzięki ich zabiegom Recon MC8 dysponuje teraz mocą 950 KM i maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 900 Nm. Wszystko dzięki zmienionej elektronice silnika oraz wymianie tłoków i korbowodów. Popracowano również nad głowicą i układem wydechowym. Szybsze wkręcanie się na obroty jest zasługą lżejszego koła zamachowego. Całość dopełnia kompresor. Prędkościomierz Recona MC8 wyskalowano do 430 km/h.

Tuner pozbył się napędu quattro. W aucie zamontowano napęd na tylną oś z blokadą mechanizmu różnicowego Drexler, który jest szczególnie przydatny podczas ostrych startów i dynamicznego pokonywania zakrętów. Według jej twórców, zmiana została wykonana, aby zapewnić lepszy stosunek mocy do masy, a także żywsze zachowanie, zwłaszcza na torze. Mimo to samochód jest jeszcze w pełni uliczny. Zamiast standardowego zawieszenia, w aucie znalazł sie gwint firmy KW. Aby ułatwić codzienną eksploatację, zamontowano hydrauliczny system zwiększania prześwitu o 45 mm. Za wytracanie prędkości odpowiadają hamulce Brembo z wyścigowego R8 LMS Ultra.

Do tak mocnego "serca" auto musi dobrze wyglądać. Nazdwozie wykonane jest z włókna węglowego, które w pełni naśladuje wygląd wyścigowego R8 LMS ultra. Zastosowanie włókna węglowego pozowliło na obniżnie masy własnej auta. Z tego samego materiału wykonano również ogromny tylny spoiler, który porządnie dociśnie auto do asfaltu. W aucie założono 20-calowe przednie i 21-calowe tylne felgi LV1 MB-Design z oponami 245/30 ZR20 oraz 305/25 ZR21. Do jeżdżenia po torze tuner oferuje zestaw 18-calowych felg BBS z oponami 305/30 ZR18 i 335/30 ZR18 na tył. Niemal wszystkie elementy wykończenia wnętrza obszyto wysokiej jakości alcantarą, które ożywiają czerwone przeszycia.