Audi rozwija wiele zabawek technologicznych. Na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas zaprezentowało między innymi Smartwatch od LG, który pozwala, aby właściciele Audi komunikowali się ze swoich samochodów. To prototyp i niewiele wciąż wiadomo o tym czym będzie dysponował. Pracuje na systemie webOS opracowanym przez nieistniejącą już firmę Palm.

LG-Audi-smartwatch-1-800x500

Naciskając środkowy przycisk w tym prototypie, pojawia się lista aplikacji z ikonami podobnymi do tych ze  smartphone’a LG UI. Jest dialer, wiadomości, muzyka, kalendarz, e-mail. W górnej części znajduje się aplikacja Audi, która umożliwia sterowanie różnymi elementami pojazdu. Inne aplikacje LG obejmują Voice Memo, Q Voice, Find My Phone i  Remote Shutter.

Audi2

Obecność w menu ustawień „Sounds” sugeruje, że może mieć również głośnik w przeciwieństwie do obecnych zegarków Android Wear. LG webOS jest ładowany z aplikacji i może  funkcjonować jako samodzielne urządzenie komórkowe. Najwyżej położony przycisk wskazuje siłę połączenia, stan baterii i inne szczegóły. Przyglądając się mu, można dostrzec z tyłu ryciny które informują, że zegarek jest wykonany ze stali szlachetnej i szkła szafirowego oraz że jest wodoodporny.

Nie da się też zaprzeczyć, że zegarek jest pięknie wykonany. Prototyp nie posiada jeszcze ostatecznej nazwy, a data kiedy będzie dostępna wersja dla konsumentów też nie jest znana. Miejmy nadzieję, że będzie tak samo piękna jak prototyp.