Audi A4 Klub Polska obchodzi w tym roku jedenaste urodziny. Stało się tradycją klubową, że co roku wiosną, spotykamy się na ogólnopolskim zlocie w Bukowinie Tatrzańskiej. To jedyna okazja by spotkać się w innej formie, niż zazwyczaj wirtualnie na prężnie działającym forum. To spotkanie zacieśnia więzi i rodzi nowe przyjaźnie, a czasami…prowadzi do ołtarza. To społeczność w którą gdy się wstąpi, zostaje się na dłużej. Jak to się stało że tam trafiłam? Część tej historii znajdziecie na mojej stronie internetowej w zakładce „O mnie”. Dla tych, którzy tam nie zaglądali w skrócie mogę powiedzieć, że było to oczywiście związane z faktem nabycia Audi A4. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam swoją przyszłą Audi A4 i usłyszałam dźwięk silnika, pomyślałam…o rany…czy ja się tym nie zabiję? Audi, wydawało się wobec mojego starego Opla, potężną limuzyną z potencjałem pod maską. Pierwsza przejażdżka rozwiała moje wątpliwości na temat automatycznej skrzyni biegów jako wersji dla dziadków. Odkryłam, że wcale mi nie przeszkadza ten luksus i odpoczynek dla dłoni, które mogły spoczywać na kierownicy, by trzymać na wodzy moje 163 KM. Komfort jazdy nieporównywalny do Opla, a kiedy przyszło do pokazania możliwości A4, to się po prostu zakochałam. To w dalszej naszej wspólnej historii nigdy się nie zmieniło. Fakt, że kupiłam kłopotliwą konfigurację, o czym się dowiedziałam z forum, nigdy nie zmieniło mego uczucia względem tego egzemplarza. To było najwspanialsze 2,5 TDI (BFC) ze skrzynią multitronic, jakie jeździło po świecie. Nigdy mnie nie zawiodło, a to, że wsiąkłam później w społeczność Audi A4 Klub Polska poskutkowało tym, że na jego pokładzie zawitało wiele udogodnień, których fabryka mu poskąpiła. To jest taki trochę sposób na życie, a samochód staje się twoim przyjacielem. Rozstania z przyjaciółmi są bolesne i moje też takie było. Mam nadzieję, że trafiło na kogoś, kto się z nim równie dobrze zaprzyjaźni. Tak jak mam nadzieję, że moja historia i Audi A4 nie jest zakończona…

Odkąd moje życie nabrało kształtu logo z czterema pierścieniami, zaszło w nim wiele zmian. Udało się być w miejscach i zrobić wiele rzeczy o których nawet nie marzyłam. Podróż do Ingolstadt za sprawą konkursu organizowanego przez Audi Polska sprawiła, że w mojej głowie zakiełkował pomysł na to, by owe nasze wiosenne klubowe spotkanie, móc zrealizować z udziałem naszego polskiego oddziału producenta. Od tego momentu upłynęły trzy lata, w czasie których zaprzyjaźniłam się z łódzkim dealerem Audi a kiedy masz z kim dzielić pasję to staje się spontaniczne, by na tym wiosennym zlocie nie zabrakło ludzi, którzy w Tobie tę pasję rozwijają. Pomysł uznano za warty uwagi i w związku z tym udało się go zrealizować. W tym roku na zlot Audi A4 Klub Polska zawitały trzy nowe egzemplarze Audi A4 B9 w trzech wersjach nadwozia: avant, limousine oraz allroad. Wszystkie z silnikami diesla o mocy 190 KM i bardzo bogatym wyposażeniem. W tym roku klubowicze aktywnie uczestniczyli w poznawaniu zupełnie nowego Audi A4. Przygotowaliśmy dla nich konkurs wiedzy ogólnej o modelu, składający się z dwudziestu pytań, które jak się okazało wcale nie były takie łatwe. Najlepszym rezultatem był wynik osiemnastu punktów na dwadzieścia poprawnych odpowiedzi. Uczestnicy zlotu zmierzyli się w prezentowaniu swoich atutów na parkiecie i z mikrofonem w ręku. Najpiękniejsze egzemplarze Audi A4 oraz pozostałe modele Audi zostały nagrodzone. Było o co walczyć, bo w tym roku producent we współpracy z salonem Grupy Krotoski-Cichy w Łodzi, ufundował wspaniałe gadżety z logo Audi. Tym czego się nie spodziewano, była możliwość odbycia jazdy próbnej wybranym modelem Audi A4 B9 i poznania jego walorów z fotela kierowcy. Kiedy zapraszałam klubowiczów na jazdy próbne, spotkałam się ze zdziwieniem, że będzie można usiąść za kierownicą i poprowadzić Audi A4 B9. Chętnych na jazdy testowe nie brakowało w związku z tym zakończyliśmy je przed zamknięciem restauracji i obiad zjedliśmy jako ostatni.

Egzemplarz oddany mi pod opiekę, cieszył się bardzo dobrymi recenzjami. Wszyscy moi "kierowcy" nie kryli uznania dla virtualnego kokpitu, Audi drive select, systemu nagłośnienia Bang&Olufsen czy wyświetlacza Head-up. Audi A4 allroad tuż po umyciu, by na jazdy próbne wyglądał elegancko, powędrował na nie utwardzone drogi i błoto, bo jak to tak, mieć allroad i jeździć tylko po asfalcie? Nadwozie w tym modelu jest stworzone do podróżowania, ma świetną przyczepność, daje się prowadzić dynamicznie niemalże na każdej nawierzchni, a silnik diesla odwdzięcza się niskim spalaniem. Do pełni szczęścia brakowało adaptacyjnego zawieszenia, dostępnego opcjonalnie, które doskonale sprawdza się na nierównościach. Audi A4 limousine cieszyło się największym zainteresowaniem. Wiele zrzeszonych w klubie egzemplarzy ma właśnie tę linię nadwozia. Dla mnie natomiast, przedłużona linia nadwozia jest tą , która jest najpiękniejsza i za sprawą pojemnego bagażnika zyskuje przewagę w moich oczach. Współczynnik oporu powietrza to 0,23 i jest w tej klasie najlepszym wynikiem. Wersja standardowa tego modelu oferuje m.in. systemy wspomagające Audi pre sense city, Audi hold assist, system Start Stop, kierownicę 3-ramienną, wielofunkcyjną, obszyta skórą, podgrzewane lusterka, wewnętrzne lusterko z funkcją przeciw oślepieniową oraz wiele innych. Wersje demonstracyjne zostały doposażone w najnowocześniejsze technologie dostępne za dopłatą. Dzięki zaangażowaniu salonu Grupy Krotoski-Cichy wszyscy mieli okazję poznać i poczuć jakie zmiany zaszły w najnowszym wydaniu modelu Audi A4. Taka okazja trafia się bardzo rzadko. Malownicze górskie wymagające trasy były świetnym testem. Nawigacja na pokładzie samochodów z wyświetlaczem, który cały przejazd pokazywał nam trasę z perspektywy mapy Google 3D, to jest ten pierwszy krok do tego by wirtualny kokpit zdobył rzesze fanów. Mnogość informacji dostępnych w różnych konfiguracjach oraz sposób ich prezentacji za pomocą wyświetlacza z pozycji za kierownicą, również generował pozytywne wrażenia. Testowaliśmy również różne tryby jazdy. Od Efficiency po Dynamic. Na pamiątkę uczestnicy zlotu, otrzymali katalogi modelu.

Sobota zakończona została sesją zdjęciową wybranych i nagrodzonych modeli Audi A4 od generacji B5 do B9. Był to bardzo chłodny wieczór. W związku z tym, podziękowania dla wszystkich, którzy chcieli i wytrwali na zewnątrz, by móc to wyjątkowe spotkanie uwiecznić na fotografiach i filmie, do którego link zamieszczam pod artykułem. Konkurs wiedzy na temat modelu Audi A4 wygrała kobieta, co było wielką niespodzianką dla wszystkich zgromadzonych. Moje klubowe koleżanki, bliskie mojemu sercu, a mieszkające na co dzień daleko ode mnie, uwieczniłam na zdjęciu ze swoimi autami. Są to jednocześnie uhonorowane statuetkami kobiety, za wiedzę o Audi A4 (I miejsce), za najładniejsze Audi A4 (II miejsce) i najładniejsze B6 (nagroda rzeczowa od Audi Woman fanpage). Nagrody powędrowały również do najmłodszych uczestników zlotu, którzy sobotnie popołudnie spędzili na rysowaniu swojego wymarzonego Audi A4. Oficjalne wręczenie nagród nastąpiło w sobotni wieczór, podczas uroczystej kolacji, na której tradycyjnie pojawiły się regionalne dania i potrawy oraz urodzinowy tort Audi A4 Klub Polska. Wszyscy którym nie udało się zdobyć nagród, mieli okazje wziąć udział w loterii fantowej do której nagrody ufundował salon Grupy Krotoski-Cichy, Valeo, R-Performance oraz Ikol.

Pisałam na początku o tym, że Audi A4 Klub Polska to społeczność, która potrafi zaprowadzić do ołtarza. W tym roku, tuż po zakończeniu loterii byliśmy świadkami bardzo wzruszającego momentu, gdy zamiast gadżetu z logo Audi pojawił się pierścionek zaręczynowy. W historii klubu to już kolejny taki miły akcent. W tym roku w zlot przyciągnął rekordową ilość 197 uczestników. Cieszy fakt, że co roku oprócz stałych bywalców, do społeczności dołączają nowe twarze. Czytając na forum podziękowania, nie mam wątpliwości, że udział salonu Grupy Krotoski-Cichy w Łodzi wspierany przez Audi Polska, został przyjęty z uznaniem i był bardzo potrzebny. Dostępność, do tego typu możliwości przetestowania samochodów, jest zazwyczaj ograniczona. W ostatni weekend marca w Bukowinie Tatrzańskiej, kolejna generacja Audi A4 zdobyła serca klubowiczów. To model, który będzie świetnym towarzyszem na lata i wszelkie podróże, te małe i te duże. Audi A4 allroad to dla mnie absolutny faworyt. Wersja z silnikiem benzynowym posiada lepsze osiągi, ale to diesel jest oszczędny a I wigoru mu nie brakuje. Dziękuję za zaufanie, wsparcie i pomoc w krzewieniu miłości do czterech pierścieni. Czasem wystarczy się odważyć by przeżyć coś wyjątkowego. Pracownia reklamy "Zrobisię" uhonorowała partnerów tegorocznego zlotu pamiątkowymi statuetkami.

https://www.youtube.com/watch?v=0-8t2xM6FA0&feature=youtu.be

[Best_Wordpress_Gallery id=”49″ gal_title=”BT 2017″]